Şifon Gömlek Nasıl Kombinlenir?

Son derece ince kumaş kullanılarak yapılan değişik modellerde ve renklerde olan şifon gömlek şık gömlek türleri arasında yer almaktadır. Duruşu ve yapısı gereği giyenlerin klasik bir görünüm elde etmesini sağlar.

Daha çok özel günlerde giyilse de doğru bir şekilde kombinlenir ise spor görüntü elde etmenizi de sağlayabilir. Bu konuda size yardımcı olacak kombin önerilerini aşağıda bulabilirsiniz:

1- Özellikle resmi yerlerde tercih edebilirsiniz. Doğru kombin yaparsanız şifon gömlek ile şık ve zarif bir görüntü elde edersiniz.

Şifon gömlekte en çok tercih edilen renkler; genel de siyah, beyaz, kırık beyazdır. Klasik görüntüyü en iyi sağlayan ise siyah şifon gömlektir.

2- Bir gece randevusunda şifon gömleğinizin içine büstiyer veya siyah iç çamaşırı giyip bunu deri etek, deri pantolon veya mumlu pantolon ile kombinler iseniz; oldukça şık ve zarif görünüm elde edebilirsiniz.

3- Günlük yaşantıda şifon gömlek kullanmayı sevenler tercihlerini; çiçek desenleri ile süslenmiş olan ya da açık renkli gömleklerden yana kullanmalıdırlar.

Kot pantolon veya şort üzerine bu gömleklerin giyilmesi şık ve spor görünüm oluşmasını sağlayacaktır.

4- İç gösterdiği için günlük hayatta şifon gömleği tercih etmekten kaçınanlar için; şifon gömleklerin içerisine aynı renkte askılı bluz ya da straplez atlet giyerek kullanmaları tavsiye edilebilir.

5- Şifon gömlek bol olacağı için altına giyilen pantolon, etek gibi kombinlerin dar kesim tercih edilmesi gerekir. Böylece zarif bir görüntü elde edersiniz.

6- Şifon gömleğin üzerine kesinlikle hırka ve benzeri şeyler giyilmemelidir. Çünkü bu şifon gömleğin özelliğini kapatarak çok basit bir görüntü oluşmasına sebep olur.

7- Şifon gömleğin içine giyilen bluzun kesinlikle desenli ya da çok farklı renklerde olmaması gerekir. Bu tarz giyimde gömleğin güzelliğini kapatacaktır.

Yorum Yaz