Sevilen Ruj Renkleri Ve Numaraları

Makyajın olmazsa olmazı hatta günümüz trendlerine göre direk makyajın kendisi rujlar. Birbirinden farklı renkleri ve çeşitleriyle rujlar günlük makyajın vazgeçilmezleri.

• Nude Rujlar

Çıplak dudak rengi olarak da bildiğimiz genel kullanımıyla nude rujlar her tende kadının vazgeçilmezlerinden.

Genellikle koyu göz makyajlarıyla tercih edilen nude rujların high-end, drugstore birçok çeşidi bulunmakta.

Farklı ruj yapıları ve yüzlerce renk çeşidi olan en bilindik markalardan biri MAC rujları. Kinda Sexy, Velvet Teddy, Really Me, Peach Blossom MAC’in en çok bilinen ve satılan çıplak dudak renklerinden.

Drugstore olarak tabir edilen daha ucuz yollu markalardansa Golden Rose ve Pastel markaları MAC rujların muadili olarak görülmekte.

Özellikle Velvet Matte serisi Golden Rose’un en çok tercih edilen koleksiyonundan. 14, 16, 1, 3 ve 10 numaralı Velvet Matte rujlar en çok tercih edilenlerden. Pastel markasının likit mat rujlarından 15 ve 20 numaralar da yine karaborsa olmuş nude rujlardan.

Maybelline 745 ve mat serisinden 930 numaralar da oldukça güzel nude rujlar arasında.

• Rimele Eşlik Eden Koyu Tonlar

Günlük makyaja eşlik etmesine artık alıştığımız koyu renk rujlar sakin tutulmuş cilt makyajı ve yalnızca rimel kullanılmış gözlerle gündüz saatlerinde de sıklıkla rastladığımız görünümlerden.

MOR : MAC’in en bilinenlerinden Heroine, Avon’un mat serisinden Hot Plum yine lila tonlarından Golden Rose likit mat rujlardan 10 numara en çok tercih edilenlerden.

KIRMIZI-BORDO: MAC Ruby Woo ve Russian Red ikonik kırmızılardan. Aynı şekilde MAC Diva’da ikonik bir bordo. Bunlara muadil olarak Wet’n Wild rujlar kolaylıkla verilebilir.

Hatta Wet’n Wild Cherry Bomb Dİva’dan daha da güzel bir bordo renk olarak ucuz fiyatıyla gönüllerimizde taht kurmuş durumda.

Yorum Yaz