Ortaokul (ilköğretim) İçin Yapılabilecek Kolay Saç Modelleri Ve Örnekleri

Sabah erken saatlerde okula yetişmek zorunda olan çocuklarınız, okula hem vaktinde hem de tertipli ve kendilerini iyi hissedecekleri bir şekilde gitsin istiyor ama kısa zamanda yetiştirmekte zorlanıyorsanız yazımızın devamına bir göz atmanızı öneriyoruz.

Örgü Her Zaman İyi Bir Seçenek

Çocuğunuz saçlarını klasik bir şekilde değil de biraz daha farklı örmek istiyorsanız sizlere sabahın eken saatleri için ideal pratiklikte bir modeli anlatacağız

Sepet örgü diye bilinen ve aslında taç örgü modelinin biraz değiştirilmiş hali olan modelimiz uğraştırıcı görünse de aslında çok pratik bir model.

Çocuğunuzun saçlarını atkuyruğu yüksekliğinde topluyorsunuz. Bunu yaparken önden bir miktar saç bırakmanız gerekli. Sonrasında bıraktığınız tutam ile topladığınız saçlardan birer parça alarak örmeye başlıyorsunuz.

Ayırdığınız saç tutamı bittiğinde ise atkuyruğundaki saçlarla topladığınız alanın çevresini örerek dönmeye devam ediyorsunuz ve yuvarlak şekilde dönerek başlangıç noktanızın yanına gelmiş oluyorsunuz.

Bir tel toka ve ya çiçekli bir çıtçıt ile birleştirdiğinizde gayet derli toplu ve sevimli bir model elde etmiş oluyorsunuz.

Minik ve Pratik Topuzlar

Topuz hem hızlı hem de toplu bir model olduğu için her zaman favoridir.

Topuza hacim ve dolgunluk verebilmek için sünger kullanabilirsiniz. Atkuyruğu şeklinde tepeden bağladığınız saçları topuz süngerinin içinden geçiriyorsunuz. Saçı papatya gibi açarak süngerin çevresine doluyorsunuz.

Son olarak da lastik bir toka geçirerek geriye kalan saç uçları ile topuzun çevresini dolanın. Bunu örerek ve ya burgu şeklinde ya da düz yapabilirsiniz. Elde ettiğiniz topuzunuzu fiyonk toka veya çiçekli çıtçıtlarla da süsleyebilirsiniz.

Yorum Yaz