Liseliler İçin Birbirinden Güzel Mezuniyet Elbiseleri

Mezuniyet her genç için çok önemlidir. Özellikle lisede verdiğin emeğin karşılığını aldığını görmüş olmak, başarılı bir sonuca ulaşmış olmak gibi hislerin yanında artık arkadaşlarından ayrılıyor olduğunu bilmenin verdiği hafif burukluk hissiyle karışık o büyülü mezuniyet gecesine doğru heyecan da artar.

Liseli genç kızların telaşına aylar öncesinden kapıldığı mezuniyet elbisesi seçme konusu ise başlı başına bir önem durumudur.

Renk Seçimi

Lise mezuniyetlerinde herkes eşsiz olmak ister dolayısıyla herhangi biriyle değil aynı model aynı renk elbise giymek bile moral bozucu olabilir.

Bu nedenle belli başlı renk tonları yerine daha aralarda ve karışımlar sonucu oluşmuş renkleri seçmek aynı renken başka bir elbiseyle mezuniyet gecesi karşılaşma ihtimalini azaltır.

Örneğin; kırmızı gibi bir ana renk yerine narçiçeği ya da mercan tonları tercih edilebilir ya da mavi yerine turkuazlara yer verilebilir.

Model Seçimi

Lise mezuniyetlerindeki elbise seçimleri için bir diğer önemli konuda modeldir. Çünkü bazı kızların vücutları yerine oturmuşken bazılarınınki henüz tam oturmamıştır.

Doğru model seçimi ve vücuda uygunluğu da dikkat edilmesi gerekenler listesinde ilk sıralardadır. Uçuş uçuş ve lise çağına yakışır doğal elbise modelleri tercih edilebileceği gibi tam balık modeller yerine daha rahat edilebilecek yarım balık modeller de kullanılabilir.

Elbiselerin çok uzun olması gerekmez kısa ya da midi boy dizde elbiseler de bu yaşlar için oldukça uygundur.

Yorum Yaz