Kot Gömlek Nasıl Kombinlenir

Spor ve şık görünmeyi seven bayanların yaz ve kış aylarındaki vazgeçilmez tercihlerinden birisi de kot gömlektir. Kot gömleği bir çok farklı şekilde kombinlemek mümkündür.

Her kıyafet ile kolayca kombinlenebilen kot gömleklerin, mutlaka her bayanın gardolabında en az bir tane bulunması gerekir.

Sizinde kot gömleğiniz var ancak nasıl kombinleyeceğinizi bilmiyor iseniz aşağıda bu konu da size püf noktalar verilecektir:

1- Deri giyinmeyi sevenler, deri bir tayt ya da pantolon üzerine kot gömlek tercih ederlerse dışardaki pek çok insandan farklı bir görüntüye sahip olabilirler.

Bu şık görüntünün altına ise deri çizme ya da kısa bot kullanmaları tavsiye edilir. Deri eteğin üstüne kot gömlek giyen bayanlar kombinlerini topuklu ayakkabı ile tamamlayabilirler.

2- Kot gömleği yine kendi cinsinden olan kot pantolon ile kombin yapmak da doğru tercih olabilir ancak şuna dikkat edilmelidir.

Kot gömlek ya da kot pantolonun ikisi de açık ya da ikisi de koyu tonda kullanılmamalıdır. Biri açık diğeri koyu ton olmalıdır.

3- Kot gömleğin en iyi tarafı tüm renkler ile uyum içinde kullanılabilmesidir. Bu sebeple farklı renk ve desenlerde pantolon ve etekler ile kolayca kombin yapabilirsiniz.

Böylece dolabınızda olan ve diğer kıyafetlerinize uyum sağlamadığı için kullanamadığınız renkli etek ve pantolonlarınızı kot gömlekler ile birlikte rahatlıkla kullanabilirsiniz.

4- Dikkat çekici görünmeyi seven enerji dolu bayanlar, kot gömleklerini çok renkli şal, çanta, saç bandı ve takı benzeri bir birinden farklı aksesuarlar ile kullanabilirler.

5- Düz beyaz bir ceketin içerisine kot gömlek giyerek ofis ortamında bu şekilde rahatlıkla çalışabileceğiniz gibi; desenleri olan pamuklu kumaştan yapılan ceketin içerisine kot gömlek giyerek günlük olarak rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Yorum Yaz