Kot Ceket Nasıl Kombinlenir?

Her dönemde moda olarak dolaplardaki yerini alan ve almaya devam edecek olan kot ceketlerin yeri bayanlar için vazgeçilmezdir. Genellikle ilkbahar ya da sonbahar dönemlerde ılık havalarda tercih edilen kot ceketler birçok renkle uyum içinde giyilebilmektedir.

Kot ceketleri uzun etekleriniz ile gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Bu ikili kombin özellikle de boy sorunu yaşayan kısa boylu bayanların bacak boyunu olduğundan uzun gösterecektir.

 Kot Ceketlerini Kombinleme Konusunda Size Aşağıdaki Önerileri Sunabiliriz:

1- Spor olmayı seven bayanlar; kısa veya kalem eteklerinin üstünü kot ceket giyerek bu görüntüyü rahatlıkla elde edebilirler. Böylece hem şık hem de spor bir görüntü sağlayabilirler.

2- Havalı görünmeyi sevenler ise kot ceketlerinin altına düz ya da A pile kesim bir etek ya da elbise modellerini tercih ederek oldukça havalı bir görünüm sağlayabilirler.

3- Çizgi ve çiçek desenleri olan elbise veyahut eteklerin üstüne kot ceket giyer iseniz; çok uyumlu olacağını siz de göreceksiniz.

4- Kot ceketleri kendi cinsinden olan kot pantolon ya da kot etekler ile kullanmak yerine tam tersi tezat parçalarla kullandığınızda çok daha hoş bir görüntü elde edeceksinizdir.

Bu tezatlığı yakalamak için tercihinizi daha çok deri ya da kadife türünden etek, elbise ya da pantolonlardan yana kullanabilirsiniz.

5- Mavi renk veya tonlarda kot cekete sahipseniz; aksesuar olarak nar çiçeği ve pudra tonlarında takı ve şallar ile kullanabilirsiniz. Böylece sade ancak şık bir stil yakalamış olursunuz.

6- Çekici olmayı ve bu şekilde görünmeyi seven bayanlar ise kot ceketlerini; haki renge sahip cebi olan kargo veya asker tarzı pantolonlar ile kombinleyebilirler. Bu şekilde oldukça çekici görüneceklerdir.

7- Rahatlıktan yana olanlar ise kot ceketlerin altına yırtık tayt, pantolon tercih edebilirler.

Yorum Yaz