Kolay Oje Modelleri Ve Yapılışları

Güzellik; her kişinin belki az belki fazla ama mutlaka kendince dikkat etmeye çalıştığı bir ölçüttür. Güzel olmak için kadınlar geçmişten bugüne her daim bir şeyler yapmışlardır. Bunların başında da her zaman göz önünde olan eller ve tırnak bakımı gelmektedir. Ojeyle ilgili de çeşitli rivayetler vardır.

Hangisi doğrudur bilinmez. 4000 yıldır kadınların manikür yaptırdığı konuşulanlar arasındadır. Hal böyle olunca oje her dönem çeşitlenerek günümüze gelmiş ve kadınların vazgeçilmez bir eşyası olmakla kalmayıp kişiyi yansıtan bir unsur haline gelmiştir.

Şimdi birbirinden güzel resimlerle bazı insanların vazgeçilmez modellerinin nasıl yapıldığını inceleyelim. Oje şekilleri için ufak tefek aletlere ihtiyacınız olabilir bunları her yerden alabileceğiniz gibi yaratıcı davranıp evde toplu iğne sapından bile şekil verebilirsiniz, size kalmış.

1) Emoji şu ana kadar kullanmayan, duymayan kalmamıştır hayatımızın merkezinde sosyal medya da her yerde varken hatta Oxford sözlüğü tarafından yılın kelimesi seçilmişken ojelere yansımaması imkansızdı.

2)Ebru tarzı oje deseni
Tırnaklara genel bakımı yapıldıktan sonra ihtiyacımız olan malzemeler; değişik ojeler, su(oda sıcaklığında),bant(işinizi daha kolaylaştırır) ve ucu sivri bir alet(kürdan gibi)
Yapılışı:

• Suya istediğiniz sırada ojeleri batırın

• Oval şekil oluştuktan sonra ucu sivri alet ile istediğiniz şekli verin

• Bantlamak işinizi kolaylaştırır, ama asetonla sonrasında temizleyebilirsiniz

• Parmağınızı ufak bir açıyla suya batırın, hava boşuğu kalmamasına özen gösterin.

• Çıkartıp fazlalıkları temizleyiniz.

4)Gazete baskısı
Gerekli malzemeler: Gazete, oje, kolonya ,parlatıcı
Yapılışı:

• Gazetenin yazı kısımlarını parmaklardan taşacak şekilde kesmekle başlayalım

• Ojeyi sürerek istediğiniz renk, istediğiniz şekilde bekleyin.

• Tırnağa kolonya sıkıp gazete baskısını bastırın

• Parlatıcı sürün

5) Yaratıcılığınız ve el becerinize kalmış bölüm bölüm gösterilmiştir.

Bakımlı tırnakların vazgeçilmez bir trendi olan ojeler, binbir farklı renk ve çeşitleriyle göz kamaştırmaktadır. Hazır ojeler artık ilginizi çekmiyorsa evde kendi imkanlarınızla oje yapabilirsiniz.

Parlatıcı oje, kürdan, renkli far ve rulo haline getirilen ufak bir huni yardımıyla kolayca yapabilirsiniz. İlk önce press far güzelce ezilir ve toz haline getirilir ve rulo halin getirilen kağıt vasıtasıyla parlatıcının içerisine konulur. Hemen ardından kürdan yardımı ile oje şişesine konularak iyice çalkalanır ve dilediğiniz gibi sonrasın da kullanabilirsiniz.

Yorum Yaz