Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmelidir?

Her kadın uzun boylu salınan bir görüntü vermek ister. Ancak genetik olarak bu her kadının sahip olabileceği bir özellik değildir. Neyse ki çözümü var. Genetiğinizle oynayamazsınız ama doğru giyinmeyi bilerek ve küçük hileleri doğru yerlerde uygulayarak olduğunuzdan daha uzun görünebilirsiniz. Sizlerle bu hilelerden bir kaçını paylaşmak istiyoruz. Bu tatlı hileler sayesinde sizler de olduğunuzdan daha uzun boylu görülebilirsiniz.

Tabiki Topuklu Ayakkabılar
Kısa boylu kadınlar olarak, topuklu ayakkabının mucidine ne kadar dua etsek az. Tam bir kurtarıcı olan yüksek topuklar sizi dilediğiniz kadar uzun gösterebilir. Tabi eğer üzerlerinde yürümeye alışkın değilseniz yükseklik seçiminde abartıya kaçmamanız gerektiğini de hemen söyleyelim. Topuklu ayakkabıları kesinlikle dolabınızdan eksik etmeyin. Unutmayın, en büyük kurtarıcınız onlar olacaktır.

Tek Renkli Kıyafetler
Uzun görünmek aslında bir göz yanılsaması işidir. Bazı kıyafetlerde kendinizi daha kısa bazılarında daha uzun görmeniniz nedeni de budur. Komple, tek renk bir kıyafet olduğunuzdan daha uzun görünmenizi sağlayacaktır. Çok renkli kıyafetler daha sempatik gelebilir ama zaten kısa boylu bir kadınsanız olduğunuzdan kısa hatta kilolu görünebilirsiniz. Özellikle ebruli şekilde değil de birbirinden parça parça ayrılan görünümde bir renklilikse, kısa boylu hanımlar kesinlikle uzak durmalıdır diyebiliriz. Bu yöntemi de öğrendiyseniz, artık gönül rahatlığıyla deneme aşamasına geçebilirsiniz.

Yüksek Belli Kıyafetleri Tercih Edin!
Kıyafetlerin oranları ve boyutları insanı uzun gösterebileceği gibi aynı zamanda kısada gösterebilmektedir. Özellikle Yüksek belli şortlar bacakları oldukça uzun göstermektedir. Optik yansımalar oluşturan yüksek belli pantolonları ve etekleri ayrıca tercih edebilirsiniz.


Uzun Elbiseler Sizi Korkutmasın
Kısa boylu kadınlar en çok uzun kıyafetlerden endişe duymaktadırlar. Pileli etekler özellikle bu duruma daha çok neden olmaktadır. Bu yüzden sütun tarzı şık uzun kıyafetleri tercih ederek bu yersiz endişeden kurtulabilirsiniz!

Pantolon Seçimi Önemli!
Pantolon ipuçlarına gelecek olursak; Dar ve tarz olan boru paça pantolonları yada İspanyol paça diye tabir edilenleri tercih ediniz. Buradaki püf nokta doğru oranları tercih etmektir! Bol pantolonları sakın tercih etmeyin sizi oldukça kısa gösterir. Bunun yerine dar ve tarzı olan jean ve pantolonları giyin!
Özellikle kısa pantolonlardan uzak durmanız gerekiyor. Bunun yerine ayakkabının üzerine kaplayan uzun görünümlü pantolon modellerini tercih edin!

Yorum Yaz