Kına İçin En Güzel Saç Aksesuarları

Genç kızlar özellikle de evlilik arifesinde olanlar düğün sürecinin her bir detayına ayrı ayrı özen gösterir. Gelinlik, gelin saçı, gelin tacı, gelin çiçeği bir o kadar önem taşıdığı gibi düğün gününden genellikle bir gün önce yapılan ya da yorgunluk düşünülerek birkaç gün öncesinden de yapılabilen kına hazırlıkları da oldukça önemlidir.

Kınada giyilecek bindallı seçimi, ona uygun ayakkabı bulunması gibi pek çok detay vardır. Tüm bunlar kadar önemli olan bir diğer unsur ise kına saçı ve kına saçında kullanılacak aksesuarlardır.

Bu aksesuarlar bindallının rengine ve türüne göre değişmekle birlikte gelinlerin isteği doğrultusunda da şekillenebilmektedir.

Bindallı Saç Aksesuarları
Bindallılar için genelde önerilen bu saç aksesuarı gelinin saçının ön kısmına takılan 3 ya da 4 kat zincirli ve önde taşlı bir tokayla birleştirilen aksesuardır. Oldukça otantik bir görünüm sağlayan bu aksesuar çokça tercih edilmektedir.

Hürrem Tacı
Bindallı gibi geleneksen bir kıyafet taşıyacak olan gelinler Hürrem Tacını da tercih etmektedirler. Oldukça ihtişamlı bir görünüm sağlayan bu taç gelinin bütün görkemini ortaya koymasına yardımcı olur.

Taşlı Zincirler
Bir farklılık yaratmak isteyen gelinler için kına gecelerinde hoş bir aksesuar olarak kullanabilecekleri birçok alternatifi olan taşlı saç zincirleri mevcuttur.

Kiminde yıldızlar parlarken kiminde kelebekler uçuşan bu aksesuarlar saçlara hareket katmakla birlikte hafif ışıltılı bir görünüm sağlarlar. Bu sayede kına gecesinin yıldızı siz olabilirsiniz.

Biz kadınlar dikkat çekmeyi çok severiz. Özellikle nişan günleri için hazırlıklara önceden başlarız. Kına gecesi gibi harika bir günde güzel görünmek için elimizden geleni yaparız.

Bizim kültürümüzde bindallı kıyafetleri kınanın ana simgesi ve geleneksel kıyafetidir. Bizce abiye yerine bu yöresel elbiseleri tercih etmelisiniz.

Yorum Yaz