Kilolu Bayanlar İçin Kısa Saç Önerileri Ve Modelleri

İdeal kilonuzun birkaç kilo fazlası olabilir ve hiçbir kısa saç modelinin size yakışmayacağını düşünüyor olabilirsiniz fakat bu düşüncenin yanlış olduğunu size belirtelim çünkü sizler için bir araya getirdiğimiz harika saç modelleri sizleri bekliyor.

Saç Kesiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saçlarınızı kestirmeden önce bilmeniz gereken en önemli şey, saçlarınızın yüzünüze göre şekillenmesi gerektiğidir.

Kısa saç modellerinin fazla kilosu bulunan bayanlarda daha kullanışlı olduğu bir gerçektir ancak kısa saç kesimi yapılırken de bazı önemli detayların kullanılması gerekir.

Saçlar Omuz Hizasını Geçmemeli

Kısa saç kesimi yaptırdığınızda, saçlarınızın omuz hizasını geçmemesine özen göstermelisiniz çünkü kilolu bayanlarda görülen en büyük problem boynun kısa gözükmesidir.

Saçlarınızı, ensenizi açıkta bırakacak şekilde kestirirseniz daha uzun bir boyna sahip olursunuz.

Bunun yanı sıra perçem de oldukça önemlidir. Yüzün daha ince bir görünüme sahip olması için oldukça kullanışlı bir yöntem olan perçem, özellikle yanlardan gelecek şekilde meydana getirildiğinde yanakları gizleyecek ve yüzün daha ince görünmesini sağlayacaktır.

Kısa saç kesiminde perçem kadar önemli olan diğer bir detay da, alnın kapatılmaması gerektiğidir.

Kakül kullanılmaması önerilen böyle durumlarda, illa kakül kullanılmak isteniyorsa da eğer kakülün geriye atılabilecek tarzda kesilmesi gerekir.

Modelin Niteliği

Kısa saç kesimini belli bir model üzerinden kestirmek isteyen bayanlara yapılacak en önemli öneri ise modelin niteliği hakkındadır.

Düz kesim bir kısa saç, daha cılız ve gösterişsiz gözükeceği için yüzünüze yapışık gibi duracak ve sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterecek ya da kilonuzu açığa çıkaracaktır bu nedenle katlı saç kesimleri, Beckham tarzı modeller ve asimetrik modeller tercih edilmelidir.

Yorum Yaz