Keten Rengi Nasıl Kombinlenir?

Moda tasarımcılarının ve kadınların en çok tercih ettikleri renklerden biridir keten rengi. Beyaz ve kahverengi karışımından oluşan bu renk görünümü ile bir rahatlık hissi veren soft renklerden biridir.

Birçok renkle uyum içerisinde olan keten renginin en çok uyumlu olduğu renkler; krem rengi, beyaz, pudra, kahverengi, siyah gibi renklerdir.

Bunların dışında sizin yaratıcılığınıza bağlı olarak kırmızı, mavi, yeşil gibi renklerle de uyumlu olarak kullanılabilir.

Alt Giyimde Keten Rengi Kullanımı

Oldukça hoş ve rahatlatıcı bir renk olan keten rengi alt giyimde daha çok etek ve pantolonlarda tercih edilmektedir.

Kete rengi pantolon tercihleri baskılı ya da renkli t-shirtler yerine daha çok düz tişörtlere uyumlu bir görünüm sağlamaktadır.

Dar keten rengi etek tasarımları veya detaylandırmalarında siyah düğme kullanımı kıyafete hareket katacaktır. Keten rengi eteklerinizin üzerine zeytuni yeşil, beyaz, pudra gibi renkleri tercih edebilirsiniz.

Bu etek kombinlerinizi de taba rengi bir sandalet ya da babet tarzı bir ayakkabı ile tamamlayabilirsiniz.

Üst Giyimde Keten Rengi Kullanımı

Gömlek, bluz ve kazak gibi üst giyim kıyafetlerde de keten rengi tercih edilebilmektedir. Keten rengi gömlek tercihinde gömleğin önünü çık bırakarak içerisine istediğiniz tonda ve desende tişörtü veya bluz giyerek kombinleyebilirsiniz.

Kazak ve bluzlarda kullanılan keten rengi ise yine siyah, kot ya da beyaz renklerde pantolonlarla uyumlu olarak kullanılabilir.

Dönem modasını oluşturmak adına bol keten rengi kazağın altına geniş paça kot pantolon ve onunda altına siyah topuklu ayakkabı ile şık bir kombin yapılabilir.

Tek Parça Giyimde Keten Rengi Kullanımı

Keten rengi tek parça kıyafetlerde oldukça sık tercih edilen bir renktir. Kare yaka keten rengi elbiseler koyu kahve tonlarında kuşak ya da kemer ile şekillendirilebilir.

 

Elbisenin altına ise kahve tonlarında ya da siyah ayakkabı tercih edilebilir. Tulum tercihlerinde herhangi bir aksesuar kullanımına ihtiyaç duyulmamakla birlikte tercihe göre broş ya da takılarla hareketlilik katılabilir.

Yorum Yaz