Deri Ceket Nasıl Giyilir?

Deri ceket kullanımı hem bayanların hem de erkeklerin vazgeçilmez ortak noktasıdır. Moda daima değişse de deri ceketlerin yeri her zaman ayrıdır. Günlük yaşantıda da gece gezmelerinde de tercih edilen spor, klasik görünümlü her yaş ve tarza uygun deri ceket bulmak kolaydır.

Çok yönlü kullanılabilen deri ceketler nasıl kombin edilmelidir? Hangi parçalar ile giyinse daha güzel ve doğru bir görüntü elde edilebilir?

1- Siyah her zaman her konuda kurtarıcı renk olduğu gibi ceket için de aynı şey geçerlidir. Herkesin gardolabın da mutlaka siyah deri bir ceket olmalı. Siyah deri ceket, her kıyafetinizle kolayca uyum yakalamanıza yardımcı olacaktır.

Dolabınızda olması gereken ilk deri ceketin rengi siyah olmalıdır. Zevkinize göre, kahverengi, hardal, bordo, lacivert ya da gri gibi tonlarını da tercih etmeniz mümkündür.

2- Daha şık olmak için deri ceketler genellikle dantel süslemeli elbise veya etek ile giyilmelidir. Bahar aylarında yapacağınız bu tercih sizi baharın esen sert havasından de koruyacaktır.

3- Kot pantolon deri ceketin ayrılmaz parçasıdır. Koyu renklerdeki kot pantolonun üzerine düz renk t-shirt giyerek; bu kombini deri ceket ile tamamlayarak rahat ve spor bir görünüm elde edebilirsiniz.

4- Yüksek bel pantolon veya etek üzerini kısa deri ceket ile kombinlemek özellikle daha kısa olan bayanların bacak boyunun daha uzun gözükmeni sağlayacaktır.

5- zımbalar ile süslenmiş deri ceketleri, baskılı t-shirt ve deri tayt ile kombinlediğiniz zaman kendinize rock havası katabilirsiniz.

6- Asi ya da feminen olanlar ise; deri ceketlerini, renkli veya üzeri desenli mini etekler ile giyebilirler.

7- Düz renk yırtmaçlı uzun elbisenin üzerine deri ceket giyerek; spor görüntü yakalamanız mümkündür.

8- Bahar mevsiminde kot şort üzerine giydiğiniz baskılı t-shirtlerinizi deri ceket ile tamamlayarak oldukça güzel bir hava yaratabilirsiniz.

9- Günlük hayat da kot pantolon veya ekose gömlek üzerine deri ceket tercih edilebilir.

Yorum Yaz